Sposoby na zarabianie przez internet

Zarabianie na blogu

maj 4 2018

Ile zarabiają blogerzy

Zarabianie na blogu to jedna z bardziej popularnych metod pracy oferowanej w domu. Jeśli prowadzimy bloga, stronę internetową, albo ich nie mamy w tym momencie warto ten wpis przeczytać, by dowiedzieć się czemu warto je założyć. Zarabianie na blogu może mieć wiele form, zależy wiele od tematyki i tego jak dopasowane będą reklamy.

Jeśli prowadzony jest blog niszowy może być tak, że trudno będzie znaleźć odpowiedni program partnerski i dopasować odpowiednie reklamy. Niszowa tematyka pozwala jednak dobrze zarabiać na reklamach kontekstowych oraz na sprzedaży linków, czy też zamieszczeniu banera firmy, która w opisywanej przez nas branży działa.

Jak można zarobić na blogu?

Metod zarabiania można wymienić rzeczywiście sporo, jednak by zarabiać trzeba blog wypromować. Jeśli będziemy prowadzili blog rozpoznawalny w branży, jest odwiedzany przez wielu użytkowników każdego dnia to oczywiście będzie łatwiej spieniężyć taki blog. W tym artykule nie zajmiemy się promocją bloga, ale metodami zarabiania dlatego jako pierwsze i najbardziej popularne będzie podane zarabianie na reklamie kontekstowej a więc takiej, która dopasowuje się do zainteresowań odwiedzającego stronę internauty, a także do treści artykułu w obrębie którego dana jednostka się znajduje. Reklama kontekstowa, w której jesteśmy rozliczani za ilość jest proponowana w kilku różnych serwisach. Ten najbardziej popularny to oczywiście Google AdSense.

Dochodowe prowadzenie bloga

Jaka tematyka bloga przynosi największe zyski z reklamy kontekstowej?

Jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z blogowaniem nastawiony na zarabianie powinien wiedzieć jakie stawki są wypłacane za reklamę. Nie powinno być zaskoczenia, że ta najbardziej dochodowa branża to tematyka finansowa. Wszelkiego rodzaju kredyty, waluty, giełda, biznes generują największe przychody. Do tych słabo płatnych tematyk zaliczymy gry, tapety.

O czym pisać, by zarabiać?

Wymienione tematyki dają największe zyski, ale nie musi być tak, że w naszym przypadku także okażą się złotą kurą. W prowadzeniu bloga zarówno tego, który na zarabianie ma być nastawiony jak i tego, który będzie darmowym zawsze najważniejsze będzie dostarczenie treści wartościowej. Prowadząc bloga musimy pamiętać, by tematyka była dobierana pod nas a nie pod wysokość zarobku za kliknięcie. Jeśli będziemy prowadzili bloga o kontach bankowych, które w ogóle nie będą nas interesować i nie będziemy mieli pojęcia na ich temat to nie można oczekiwać zysków.

Taka treść będzie bowiem sztuczna i inni szybko to zauważą, dlatego nie będzie można oczekiwać, że całość przyniesie nam zadowalające zarobki. Nie można podchodzić z założeniem, że tematyka nie ma dla nas znaczenia, bo wszystko się nauczymy a najważniejsze jest, by dobrze płacono za kliknięcia. Niestety takim sposobem dość szybko będziemy się zniechęcać, pojawi się rozczarowanie. Zamiast zajmować się na siłę czymś powinniśmy poświęcić czas na pisanie o tym co lubimy i o tym o czym wiemy dużo. Takie pisanie z pasji z czasem przyniesie nam znacznie więc zysków niż pisanie o czymś na siłę.

Sprawdź również: Praca dodatkowa

Udostępnij