Planowanie i organizacja pracy

Jak zorganizować sobie pracę w domu?

sie 6 2019

Chcesz pracować w domu ale nie wiesz jak się za to zabrać? A może już pracujesz zdalnie, ale nie masz motywacji? Poniżej podamy kilka sposób na to, jak zorganizować sobie pracę z domu. 

Wygodne miejsce pracy 

Jest to podstawa pracy w domu. Nie możesz pracować przecież na dłuższą metę z kanapy, czy łóżka. Przygotuj sobie biurko i porządne krzesło. Pamiętaj, że będziesz spędzał w tym miejscu wiele godzin. Musi więc być wygodnie. Sprawdź także czy masz odpowiedni sprzęt do wykonywania danego zajęcia. Chodzi tu głównie o wytrzymały komputer, drukarkę, dodatkowy monitor do laptopa, klawiaturę, skaner itd. Jeśli włożysz trochę serca w to, aby przygotować swoje miejsce pracy, na pewno będzie Ci się lepiej pracowało. 

Wyznacz godziny pracy 

Wyznacz sobie wstępne godziny pracy, tak jak masz to ustalone na etacie. Wiadomo, czasem nie da się ich przestrzegać ale postaraj się. Często dzieje się tak, że osoby pracujące z domu, nie mają wyznaczonych godzin pracy przez co pracują tak naprawdę cały czas. Co później wychodzi im na złe. 

Ustalaj sobie cele 

Zanim przystąpisz do pracy zdalnej wyznacz sobie cel. Może to być na przykład cel finansowy, bądź liczba godzin dziennie, którą chcesz poświęcać na pracę. Pamiętaj, aby wracać i sprawdzać realizację swoich celów. Gdy pracujesz dla siebie, nikt Cię nie pilnuje, a to może doprowadzić do braku rozwoju. Sam musisz go sobie zapewnić. 

Ucz się nowych rzeczy 

Jeśli już o rozwoju mowa, to bardzo ważne jest ciągłe poszerzanie swoich możliwości i umiejętności. Nie możesz stać w miejscu. Zacznij obserwować inspirujące osoby na Facebook'u, dołącz do bezpłatnego lub płatnego kursu online. Nie osiadaj na laurach przy pierwszej okazji. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za to ile zarabiasz, w każdym momencie możesz stracić zlecenie. Dzięki nowym umiejętnością i byciu "na czasie" nigdy nie wypadniesz z obiegu. Jest jeszcze jedna zaleta ciągłego rozwoju. Możesz wpaść na pomysł nowego biznesu, nowej usługi, nowej strony. Może to będzie szansa na wyższe zarobki. 

Udostępnij