Praca przez internet

Zalety i wady pracy w domu

maj 19 2018

Jak oszczędzać czas

Praca w domu jest traktowana jako idealny sposób na wykonanie obowiązków służbowych z uwagi na miejsce realizacji a więc własny dom. Taki pogląd jest przedstawiany przez osoby, które pracują na etacie a dojazdy do firmy zajmują wiele czasu. Poglądy przedstawiane przez te osoby są przede wszystkim wyrażane w samych superlatywach.

Te osoby uważają, że praca w domu to najlepsze co może być i chętnie by takiego zatrudnienia się podjęły. Większość osób pracujących na etacie widzi same zalety takiej pracy. Jednak aby odpowiednie usystematyzować pogląd na temat pracy w domu przede wszystkim powinniśmy zapytać także osób, które maja doświadczenie w tego typu pracy. Te osoby będą w stanie na ten temat coś więcej powiedzieć i pokażą również jakie są wady z tym związane.

Wady pracy w domu

Zaczniemy od wad. Z doświadczenia wiemy, że praca w domu tak naprawdę ma więcej wad i zalet. Oczywiście podział tych poszczególnych cen to ocena subiektywna. Dla jednych argument podany jako wada będzie zaletą i odwrotnie. Praca w domu realizowana jest na umowy cywilnoprawne i to już minus takiej pracy, nie ma ochrony takiej jak dla osób na umowie o prace. Ciągle przebywanie w domu również nie będzie dobrze wpływać samopoczucie. Przebywanie w domu pobudza również poczucie zobowiązania w stosunku do rodziny i prac domowych co odciąga oczywiście od pracy. W ten sposób niestety traci się na zarobkach i nie będziemy odpowiednio wydajni. Im dłużej pracujemy tym większe znudzenie będziemy odczuwać takim sposobem pracy, na co również trzeba zwrócić uwagę.

Komfort pracy w domu

Zalety pracy w domu

Podstawowa zaleta pracy w domu to nielimitowane godziny i czas pracy. Zaczyna się pracować o której nam się podoba a kończy w momencie, gdy uznamy to za słuszne. Jeśli wykonamy pracę w czasie krótszym zyskujemy czas i tym samym możemy ten czas wykorzystać dla siebie. Nie traci się czasu na dojazdy, stanie w korkach. Warto także podkreślić, że oszczędza się również pieniądze na dojazdach. Przebywając w domu oszczędzamy także na posiłkach, kawie, które kupowałoby się w pracy. Nie traci się również czasu na przygotowanie do wyjścia do pracy. Pełna swoboda w wykonywaniu codziennych zadań. Każdy oczywiście ma inna prace organizmu, dlatego przy pracy w domu samemu sobie można wyznaczyć godziny pracy. Można dłużej pospać i nikt nie będzie zwracał uwagi na to, że zaspaliśmy.

Praca w domu - warto czy nie?

Wydaje się, że odpowiedź na 100% w pełni świadoma i oczywistą trudno będzie podać. Praca taka ma swoje wady i zalety i tak naprawdę z upływem czasu pogląd osoby tak pracującej na temat zatrudnienia również będzie się zmieniał. Jeśli więc ktoś ma taka możliwość po prostu warto, by tego typu zatrudnienia spróbował i samemu ocenił jak w takiej pracy się czuje i czy taka praca mu odpowiada. Jeśli spróbujemy swoich sił w pracy w domu zdecydowanie łatwiej będzie nam powiedzieć czy taką pracę na dłuższa metę podjąć i czy będziemy z niej zadowoleni. Jeśli taka forma pracy nam przypadnie do gustu będzie można na dłużej przy niej zostać albo wrócić do pracy na etacie.

Przeczytaj także: Praca OLX

Udostępnij