Sposoby na zarabianie przez internet

Zarabianie na zdjęciach w internecie – fotografia stockowa

maj 10 2018

Sprzedaż zdjęć w internecie

Razem z tym jak upowszechnia się wiedza o prawach autorskich w sieci i rozwojem internetu rośnie także zapotrzebowanie na dobre zdjęcia do organizowanych projektów, publikacji, artykułów. To świetna wiadomość dla zawodowych fotografów, którzy z fotografii stockowej mogą uczynić sobie dodatkowe zajęcie, a niekiedy także całkowicie źródło utrzymania.

Dochód ze sprzedaży zdjęć będzie generowany pasywnie, dlatego zarabiać można cały czas, a zdjęcia dokonywać w wybranym odpowiednim momencie.

Zarabianie na zdjęciach

Sprzedając zdjęcia w klasyczny sposób można nadal dużo zarabiać przez internet, ale obecnie już fotografia nie jest tak elitarnym zajęciem jak było to kiedyś. Stawki jakie płacone są np. za okładkę są coraz niższe z roku na rok. Oczywiście są takie wyjątki, w których nadal zarobki są spore, ale to raczej trudna sytuacja, by takie właśnie zlecenia dało się znaleźć. Naprzeciw problemom zawodowych fotografów wychodzi fotografia stockowa oraz liczne agencje działające w sieci. Nie zarobimy tam tysięcy za jedno zdjęcie, ale około 50 centów za jedno zdjęcie, jednak, gdy to zdjęcie kupi 1000 osób mamy już 500$. Rozpoczęcie zarabiania jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się w jednej z agencji stockowych, dodać tam należy 10 zdjęć do portfolio i opisać jak chce się działać. Po tym jak konto zostanie zaakceptowane staniemy się pełnowartościowymi partnerami i można budować swój pasywny dochód.

Jak zarabiać na zdjęciach?

Mamy kilka porad dla tych osób, które na fotografii stockowej chcą zarabiać. Oczywiście nie wystarczy zasypać agencji zdjęciami, ponieważ możemy być zablokowani i z powodu niskiej jakości obrazów w ogóle nie będziemy zarabiać.

Zarabianie na fotografii

Nie można nastawić się na błyskawiczny zysk. Zanim zaczniemy zarabiać mogą minąć miesiące. Pamiętać trzeba o tym na początku, by nie było przykrego zaskoczenia. Pierwsze zarobki będą po kilku miesiącach. Oczywiście warto wyspecjalizować się w konkretnej tematyce, szukać dla siebie niszy. Im więcej zdjęć doda się z danej tematyki trudno będzie się tam przebić. Próbować można zaistnieć w popularnych kategoriach, jednak nadal zdecydowanie lepiej będzie poszukać określonej tematyki, gdzie podaż nie jest tak duża. Łatwiej tam będzie zaistnieć.

Pracuj konsekwentnie i regularnie

Nie trzeba robić 100 zdjęć tygodniowo. Taka strategia może spowodować, że szybko będziemy się zniechęcać. Przyjęcie takiej strategii może powodować, że szybko będziemy się zniechęcać. Ważniejsza będzie konsekwencja. Jeśli dodajemy 5 zdjęć tygodniowo to w ciągu 5 lat zgromadzimy do sprzedaży 1300 obrazów. Dodajemy zdjęcia do wszystkich największych agencji, nie ograniczamy się do jednej. Warto zarejestrować się w różnych miejscach, ponieważ w taki sposób będzie można powiększyć swoje zyski. Kluczowa sprawa to nadawanie odpowiednich słów kluczowych do zdjęć, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie doprowadzić do tego, że zainteresowane osoby do naszych zdjęć będą docierać i sprzedaż będzie na wyższym poziomie.

Zarobki będą oczywiście uzależnione od tego jakie zdjęcia uda się nam stworzyć. Zazwyczaj otrzymujemy około 60% prowizji. Najważniejsza sprawa to trafić w gust odpowiednich odbiorców.

Udostępnij