Praca przez internet

Pomysły na pracę przez Internet

wrz 2 2019

Chcesz wystartować ze swoim biznesem? Brakuje Ci pomysłu co mógłbyś robić? A może chciałbyś dorobić po pracy i szukasz drobnego ale dobrego pomysłu na  zajęcie online? W tym artykule znajdziesz kilka pomysłów na pracę przez Internet. 

Prowadzenie social media firm 

"O to zajęcie idealne dla mnie, lubię siedzieć na Facebook'u". Zaczekaj! To nie takie proste jak myślisz. Prowadzenie profili w mediach społecznościowych wymaga dużej ilości wiedzy branżowej i kreatywności. Nie możesz ograniczać się jedynie do wiedzy na temat Facebook'a czy Instagrama. Konieczna jest też znajomość branży firmy dla której będziesz prowadził dany profil. Nie możesz przecież codziennie wstawiać słodkich kotów. 

Montażysta 

Możesz być zarówno montażystą filmów jak i dzięków. Filmy i podkasty już zawładnęły Internetem. Niedługo przestaniemy w ogóle pisać teksty ponieważ nikt nie będzie miał czasu ich czytać. Dlatego jest to naszym zdaniem zawód przyszłości, warto teraz poświęcić chwilę czasu na naukę lub doskonalenie tego zawodu. 

Grafik 

Każdy biznes, nie ważne czy online czy nie, potrzebuje grafika. Chodzi o osobę która będzie kreatywna. Osobę z poczuciem estetyki. Dobry grafik potrafi także dobrze słuchać klienta i jest bardzo dokładny. Tutaj bardzo przydatna będzie umiejętność posługiwania się takimi programami jak Photoshop oraz Canva. 

Korepetycje przez Skype  

Jeśli szukasz dorywczego zajęcia możesz zająć się prowadzeniem korepetycji przez Skype. Zastanów się może, masz jakieś zdolności, których możesz uczyć? Może to być znajomość jakiegoś języka obcego, matematyki, fizyki czy historii. Mogą to być także nietypowe korepetycje, na przykład z szycia czy tworzenie mebli. 

Tworzenie stron internetowych 

Tworzenie stron internetowych nie jest to wcale trudne zajęcie. Wystarczy trochę wiedzy informatycznej, a nawet już nie jeśli umiemy stawiać strony na WordPress i znamy jego podstawy. Uważaj, ten rynek jest bardzo nasycony. 

Szukasz nowej pracy? Konieczniej zajrzyj na tę stronę: https://pinbook.pl/praca/poznan

Udostępnij