Sposoby na zarabianie przez internet

Pomysły na zarabianie w Internecie

kwi 27 2018

Pieniądze przez internet

Osoby, które zastanawiają się nad pracą w Internecie, zwykle podchodzą do zarabiania na usługach internetowych z dużą dozą sceptycyzmu. Tymczasem okazuje się, że nie jest to wcale skomplikowana forma zarobkowania. Co ciekawe, wśród usług, na które istnieje zapotrzebowanie w Internecie panuje tak duże zróżnicowanie, że każdy bez większego problemu powinien znaleźć takie rozwiązanie, które będzie mu odpowiadać.

Usługi internetowe

Do wyboru mamy więc między innymi: pisanie artykułów, zajmowanie się dodawaniem stron www do katalogów, promowanie stron internetowych na serwisach tematycznych, które umożliwiają publikowanie treści oraz skupowanie i sprzedawanie domen internetowych. Zarobki są uzależnione przede wszystkim od naszych umiejętności oraz od tego, jak wiele pracy jesteśmy w stanie włożyć.

Jeśli chcemy pisać teksty, możemy liczyć na zarobek w wysokości 2 PLN za każde 1000 znaków, jeśli zaś chcemy sprzedawać domeny, kluczowe znaczenie będą miały nazwy tych, które posiadamy. Osoby, które zajmują się sprzedażą domen potrafią zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych, jeśli jednak na początku uda nam się uzyskać kilkanaście złotych, już będziemy mogli uznać to za spory sukces. Usługa katalogowania jest wyceniana od 1 PLN w górę, w tym przypadku bowiem kluczowe znaczenie ma to, jak wiele obowiązków związanych z tą pracą weźmiemy na swoje barki.

Tworzenie szablonów stron internetowych

Inną ciekawą formą zarabiania w Internecie jest tworzenie szablonów stron internetowych. Tu konieczne jest posiadanie pewnej wiedzy technicznej odnoszącej się zarówno do struktury stron www, jak i do sposobu tworzenia szablonów. Możemy zatem wykonywać strony firmowe i domowe i tworzyć specjalne skórki pod blogi.

Praca zdalna dla grafika

Te ostatnie najczęściej sprzedaje się klientom indywidualnym, choć istnieją także specjalne serwisy, które pozwalają potencjalnym nabywcom na wykupienie licencji odnoszącej się do naszego projektu. W procesie tworzenia szablonów przydaje się wiedza odnosząca się bezpośrednio do technik kodowania stron i odpowiednią grafiką. Sprzedaż szablonu klientowi indywidualnemu może wzbogacić nas nawet o 300 PLN, jeśli zaś zdecydujemy się na wielokrotne sprzedawanie licencji, każda sprzedaż jest warta przynajmniej 40 PLN.

Grafiki na zamówienie

Jeśli posiadamy umiejętności związane z przygotowywaniem grafik komputerowych, możemy liczyć na spore zainteresowanie. W sieci nie brakuje zleceń graficznych możemy więc zarówno opracowywać wygląd graficzny bloga, jak i wykonywać loga oraz banery. Zarobki w dużej mierze są uzależnione od tego, jak sami się oceniamy, klienci będą jednak zainteresowani również naszymi dotychczasowymi realizacjami, bogate portfolio może być więc naszym dodatkowym atutem.

Kolejnym ciekawym sposobem na zarobkowanie jest pisanie aplikacji. Oczywiście, taka forma zarabiania jest skierowana przede wszystkim do osób posiadających konkretne umiejętności. Obeznanie z programowaniem aplikacji i gier pozwala nam jednak na zdobycie naprawdę sporych zarobków. Jeśli mają być to aplikacje pisane pod system Android, konieczna jest znajomość języka Java, samo zarabianie jest zaś możliwe dzięki aplikacji Google Play.

Sprawdź też: Praca programista

Udostępnij